Pesatron Inverterid

Inverterid

Inverter on seade, mis muundab päikesepaneelide toodetava alalisvoolu (DC) elektrivõrgus kasutatavaks vahelduvvooluks (AC). Invertereid on 1- ja 3-faasilisi; inverteri tüüp tuleb valida vastavalt oma elektrivõrgu tüübile. 1-faasiline ühendus on üldjuhul korterites, seda leidub ka suvilates ja garaažides; eramutes ja ärihoonetes on üldiselt omanikule kättesaadav 3-faasiline võrk.

Pesatron pakub erinevate tootjate invertereid võimsusega 300 W kuni 185 kW. Meie loodud päikeseelektrijaama komplektides kasutatakse võrguinverterina Huawei invertereid, mis on tehnoloogiliselt moodsad, väikesed, vaiksed, turvalised ja pika garantiiga; mitmetel mudelitel on ka aku ühendamise võimalus, et päikesepaneelides toodetavat energiat salvestada ja öösel kasutada.

Autonoomse toite vajaduse korral kasutame Solaxi, Deye või Victron Energy seadmeid.

Inverterid on üldjuhul mehaaniliselt ise paigaldatavad, kuid elektritööde osas soovitame kasutada pädeva spetsialisti abi.

Inverteri valimisel tuleb lähtuda peamiselt kolmest kriteeriumist:

  • Võrgu tüüp (1- või 3-faasiline);
  • Peakaitsme suurus (faaside arv * kaitsme suurus amprites * 230V = maksimaalne võrku antav võimsus, nt 3*25A*230V=17250W ehk 17,25 kW);
  • Paneelide maksimaalne koguvõimsus, mis võiks ületada inverteri nimivõimsust 10…25%.

Neist kriteeriumitest kolmanda selgitamiseks on siin hea selgitav materjal. Tasub ka silmas pidada, et väikesel koormusel (liiga väheste paneelidega ühendatud) töötava inverteri kasutegur on samuti üldiselt madalam, kui tootja ette nähtud nominaalväärtus.

Kui elektriliitumise peakaitse ei võimalda soovitud suurusega inverteri kasutamist, on võimalik paigaldada ka vahearvesti, mille mõõtmistulemuste alusel piirab inverter võrku toodetud elektrivõimsust. Selline süsteem võimaldab võimsama päikeseelektrijaama ehitamist, kuid ülejääv elektrienergia tasub sel juhul kas ise ära tarbida või salvestada akudesse – vastasel juhul ei tooda tehtud investeering nii palju tulu, nagu võiks.

Vastavalt kliendi soovile on võimalik tellida invertereid firmadelt Huawei, Deye, Fronius, ABB, SolarEdge, Kaco, SMA, Solax, Victron Energy. Kontrolli ka, et inverter oleks Elektrilevi heakskiidetud võrguinverterite nimekirjas.