Pesatron Päikesepaneelid

Päikesepaneelid

Päikesepatarei, rahvasuus tuntud kui päikesepaneel, on seade, mis muundab sellele langevat kiirgust (päikesevalgus) elektrienergiaks. Iseloomuliku ja dominantse välimuse tõttu kasutatakse väljendeid “päikesepaneel” ja “päikeseelektrijaam” sageli sünonüümselt.

Päikesepaneeli kõige märgatavam näitaja on maksimumvõimsus Wp (Watt-peak). See kirjeldab 1 paneeli antavat elektrivõimsust ideaaltingimustes (1000 W/m2 ehk Päike paistab paneelile risti, seniidis). Tegelikkuses on aga olulisem näitaja kasutegur ehk mitu % paneelile langevast päikeseenergiast muudetakse elektrienergiaks. Mida kõrgem on kasutegur, seda rohkem elektrit on võimalik toota ruutmeetri paneeli pinna kohta. Seega – võimsam paneel ei ole tingimata parem (näiteks väiksemaid paneele võib katusele rohkem tükke mahtuda), kuid kõrgem kasutegur on alati parem.

2023. aasta hooajal hoiame laos Jinko Solar N-tüüpi päikesepaneele võimsustega 425 Wp, 475 Wp ja 565 Wp. Oleme selle tooteseeria välja valinud, kuna:

  • Jinko Solar on üks maailma suuremaid päikesepaneelide tootjaid ning neil on ulatuslik kogemus tootearenduses;
  • N-tüüpi pooljuhtidest päikesepaneelide kasutegur – üle 21,5% – on parim, mida hetkel pakutakse, võimaldades olemasolevale pinnale paigaldada maksimaalse tootmisvõimsuse;
  • N-tüüpi pooljuhtidest päikesepaneelide võimsus väheneb iga-aastaselt vähem, kui senilevinud P-tüüpi pooljuhtidel;
  • Tegemist on poolelementidest (Half Cell) ehitatud paneelidega – paneeli ühe osa varjutamine mõjutab selliste paneelide puhul päikeseelektrijaama tootlikkust vähem;
  • Tavapärasest pikem tootjagarantii – 15 aastat;
  • Tavapärasest palju parem tootjapoolne võimsusgarantii – paneeli maksimumvõimsusest on 30 aasta möödudes järel üle 87%
  • Suurema mõõduga päikesepaneele, mida kasutatakse eelkõige maaraamidel, pakume ka kahepoolsena ehk toodangut annab ka tagaküljele langev hajusvalgus.

Vaata videot, kus selgitatakse Jinko Solari N-tüüpi tehnoloogia eeliseid

Vaata videot, kus selgitatakse päikesepaneelide lahtipakkimist, ladustamist, paigaldamist ja hooldust

Päikesepaneelide täpsed mudelid (kliki, et näha andmelehte):

Lühendid: Hr – hõbedane raam; Mr – must raam; Üm – üleni must ehk “full black” päikesepaneel; Nt – N-tüüpi pooljuhid; Kp – kahepoolne ehk klaas-klaas tüüpi päikesepaneel.

Vaata, kui soodsa hinnaga Sulle neid paneele pakume!

Lisaks saame vastavalt kliendi soovile tarnida teistes mõõtudes ja teiste tootjate päikesepaneele. Valikus on lisaks Jinko Solari valikule Canadian Solar, JA Solar, Trina Solar, Q-Cells, Axitec, Suntech, Luxor, Phono Solar. Suurem osa meie tarnitavatest päikesepaneelidest on mustaks anodeeritud raamiga, aga nõudlikumale kliendile tellime ka üleni musti mudeleid.