Pesatron Kinnitused

Kinnitused

Päikesepaneelide kinnitustarvikud on päikeseelektrijaama kriitiline komponent, mille tähtsust alahinnatakse liiga sageli. Valesti komplekteeritud või paigaldatud kinnitussüsteem võib kaasa tuua märkimisväärse varalise kahju, kui näiteks tugeva tuulega peaks mõni paneel katuselt lahti pääsema või lume raskuse tõttu katusele muljuma ja seda kahjustama. Eesti kliima seab päikeseelektrijaamadele erinõuded – eriti lumekoormuse talumise osas – ja kinnitustel on siin kriitiline roll.

Seepärast on oluline, et kinnitusvahendite plaan oleks koostatud konkreetse paigalduskoha vajaduste järgi. Koostame Teie katusele sobiva kinnituste komplekti, võttes arvesse katuse tüüpi, ehitust, mõõtmeid ning piirkonna ilmastikku – tuule baaskiirus 21 m/s ning lumekoormus maapinnal 1,5 kN/m2 (Lääne-Eesti saartel, Lääne- ja Viljandimaal 1,25 kN/m2; Pandivere, Otepää ja Haanja kõrgustikel 1,75 kN/m2). Katustele paigaldatavad süsteemid koostatakse tootja tarkvaraga ning kliendile tarnitakse koos kinnitusvahenditega ka paigaldusskeem tugevusarvutustega. Maaraamide puhul on vajalikud arvutused ära teinud tootja, kuid lähtudes eeltoodud Eesti ilmastikuoludest.

Pakume K2 Systems (Saksamaa) katusekinnitusi ning Treesystem (Itaalia) maaraame. Kõik detailid on alumiiniumist, roostevabast terasest või tsingitud terasest; päikeseelektrijaamad ehitatakse kestma vähemalt 30 aastat ning muretu kasutamise tagamiseks peab kinnitussüsteem vastu pidama paneelidest ja muudest komponentidest kauem.

Uuri lähemalt erinevate kinnitusvõimaluste kohta, klikkides vastaval pildil:

Trapetsprofiilplekk
Kivikatus

Valtsplekk
Lamekatus

Laineline katus (nt kiviprofiilplekk või eterniit)
Maapind

Tarvikud

Meilt saad hankida ka kõik ülejäänud vajalikud tarvikud päikeseelektrijaama rajamiseks:

  • Paneelide ühenduskaablid (välitingimustes kasutatamiseks, 1,5 kV tööpingega)
  • Pesad ja pistikud paneelide ühendamiseks (välitingimustes kasutamiseks, min 1 kV tööpingega)
  • Maanduskaablid ja -tarvikud
  • Elektrimaterjalid inverteri paigaldamiseks ja võrku ühendamiseks
  • Tööriistad kinnitusvahendite paigaldamiseks, kaabliühenduste tegemiseks